صفحه اصلی > درباره ما > اطلاعات شرکت >  معرفی شرکت و تاریخچه تاسیس 

معرفی شرکت و تاریخچه تاسیس

 

شرکت آب و فاضلاب استان گيلان (سهامی خاص) همانند شرکت های مشابه در سایر استان های کشور، بر اساس قانون تشکيل شرکت های آب و فاضلاب شهری و استانی، مصوب ۱۳۶۹/۱۰/۱۱ مجلس شورای اسلامی در ابتدای پاییز سال ۱۳۷۰ (یعنی، ۱۳۷۰/۰۷/۲۳) با سرمایه ی ۱۰ میلیون ریال تأسیس گردید. تا قبل از تشکیل شرکت آب و فاضلاب گیلان، تأمین و توزیع آب در ۳ شهر رشت، خمام و بندر انزلی با آب منطقه اي استان و در ۲۸ شهر دیگر با شهرداري هاي استان با همکاري واحد امور آب دفتر فنی استانداري بود و شبکه ی سنتی فاضلاب توسط شهرداری ها ایجاد و بهره برداري می شد و غیر از طرح های آب رسانی به منجیل و رشت، هیچ طرح جامع آب و فاضلاب در استان مطالعه و اجرا نشده بود.

در سال ۱۳۷۸، این شرکت در ۴۱ شهر فعالیت می کرد و مرکز آن در شهر رشت بود. جمع تعداد انشعابات این شرکت تا فروردین ماه ۱۳۷۸ براساس اعلام شرکت ۱۹۲۵۲۲ فقره بود. ترکیب سهامداران شرکت در جدول ذیل آورده شده است.

 

 

این شرکت در سال ۱۳۸۳ حوزه ی فعالیت خود را به ۴۸ شهر به مرکزیت رشت، توسعه داد. ترکیب سهامداران شرکت در سال ۱۳۸۳، به شرح زیر بوده است.

 

 

جدیدترین ترکیب سهامداران شرکت آب و فاضلاب استان گیلان نیز، در جدول ذیل آورده شده است و همانطور که مشاهده می شود، ماهيت شركت های آب و فـاضلاب استان گیلان غيـر دولـتـی و غير متمركز است .

 

 

 

 

 

شرکت آبفای استان گیلان به امر تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی در ۱۶ شهرستان و ۴۹ شهر استان پرداخته و پروژه های جمع آوری، هدایت و دفع فاضلاب بهداشتی را در ۱۱ شهر اجرایی کرده و در ۱۳ شهر در دست مطالعه دارد.شناسنامه صفحه
عنوان صفحه : معرفی شرکت و تاریخچه تاسیس
مرجع اطلاعات : مرجع اطلاعات تنظیم نشده است
توسط : مدیر سیستم
آخرین به روزرسانی : 1398/07/24