نسخه چاپي ارسال به دوست


مدیر کل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از اقدامات شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان بازدید کرد

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از اقدامات شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان بازدید کرد

 

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، سیدزاده مدیر کل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه کارشناسان آن دفتر ضمن برگزاری جلسه با مدیرعامل، معاونین و مدیران شهرهای بزرگ استان از اقدامات شاخص انجام شده در حوزه مدیریت مصرف و کاهش هدررفت آب در استان گیلان بازدید به عمل آوردند.

سیدزاده مدیر کل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص اهمیت کاهش هدررفت آب گفت: هدررفت آب باعث اتلاف دو منبع با ارزش آب و انرژی به صورت همزمان می­گردد و از آنجاییکه در کشور نیز سالانه مقدار زیادی هدر رفت آب در دو بخش واقعی و ظاهری وجود دارد، بدون اینکه هزینه­های مربوط به تولید آن قابل وصول باشد، لذا باید از دو منظر فنی و مدیریتی نسبت به مدیریت مصرف و کاهش هدررفت اقدام کرد.

وی میانگین جهانی آب بدون درآمد در جهان را 35درصد اعلام کرد و  گفت: این مقدار در کشور ایران در حدود 25درصد است.

حسینی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز ضمن تقدیر از حضور مدیر کل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در استان گیلان، کاهش هدررفت و آب بدون درآمد را از اولویت­های اصلی شرکت توصیف کرد و با توجه به عدم امکان توسعه منابع تولید بهترین راه کاهش هدررفت و استفاده از آن به نحو صحیح می­باشد.  

وی اندازه­گیری دقیق مصرف مشترکین را یکی از عوامل موثر در کاهش آب بدون درآمد و دریافت اعتبار از شرکت مهندسی جهت تعویض کنتورهای خراب و کم­کار را کارگشا دانست.

در ادامه غلامپور معاون بهره ­برداری شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان یکی از فعالیت ­های مهم و تاثیرگذار این معاونت را شناسایی آیتم ­های تاثیرگذار و کاهش آب بدون درآمد در استان دانست و ضمن ارائه گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در دو سال گذشته در این حوزه، میهمانان را از اهم فعالیت­های انجام شده مطلع ساختند.

 بازدیدکنندگان ضمن مشاهده اقدامات شاخص آبفای شهری گیلان، این اقدامات را مفید و موثر ارزیابی کردند و ضمن مشاهده گزارش مدیران آب و فاضلاب شهرهای بزرگ استان، مشکلات آنها در حوزه آب بدون درآمد را بررسی نمودند.

همچنین در بازدید میدانی مرکز 122 استان گیلان، پروژه نشت­یابی شهر رشت، کارگاه تست کنتور ، مرکز کنترل و تله­متری تاسیسات آب استان نیز توسط ایشان مورد بازدید قرار گرفت و از فعالیت­های صورت گرفته در این حوزه اعلام رضایت نمودند.

 

 

 


١٥:١٤ - يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨ شناسه خبر : ٥٦٦ تعداد نمایش : 243